צור קשר

שם מלא

    טלפון

    אימייל

    הודעה

השיטה

שיטת סאטיה

Satya בסנסקריט: קשב, חוויה מלאה.

שיטת סאטיה פותחה במהלך 19 שנות עבודה על טרנספורמציה ומתוך מסעה האישי של נטאלי בן דוד.

מטרתה של שיטת סאטיה היא ללמד ולאמן אנשים להיות חופשיים בתוך עצמם, להיות ערים לעצמם ולהבין את מי שהם. לאפשר לאנשים להיות משמעותיים ובעלי אחריות אישית לחייהם.

שיטת סאטיה היא דרך הוליסטית ואינטגרטיבית העוסקת בהתפתחותו האישית של האדם.
הדבר העיקרי שנשחק במהלך חיינו הוא הרצון החופשי שלנו.

ההתניות, ההרגלים, הפחדים, הרצונות, המאוויים, הבחירות, תפיסות העולם, תבניות החשיבה, הרגשות על כל גווניהם, ניסיון חיינו, הורינו, הסביבה בה גדלנו והתרבות בה אנו פועלים, כל אלה מעצבים אותנו ומתוך כל אלה אנו פועלים וחיים את חיינו.

ניסיונותינו לחולל מפנה לקראת העתיד דרך השגת יעדים, מטרות ותכלית כזו או אחרת היא תעתוע המרחיק אותנו ומחליש אותנו מלהיות קרובים ומסופקים ממי שאנחנו.

רובינו עסוקים בלשפר את חיינו בדרכים חיצוניות ובאינסוף פעולות כגון : לשפר את תנאי חיינו על ידי פרנסה, מגורים, לימודים, יצירת זוגיות ועוד. הניסיון האינסופי שלנו לשנות את מציאות חיינו דרך תחומי חיינו, מהחוץ אל הפנים, הוא ברובו סיזיפי, לא מתגמל, מייאש ומתיש.

האדם הוא מכלול מלא, שלם, עצמאי וחופשי ביסודו. שאיפתו הבסיסית היא להרמוניה, רווחה אישית ושקט נפשי.

נח לו לעיתים לבצע חלוקה מטאפורית של תחומי חייו כמו " כל תחומי חיי עובדים אני רק מתוסכל מתחום הזוגיות בחיי." החלוקה שהוא עושה לתחומי חייו לא באמת קיימת במציאות מכיוון שהוויתו נעה איתו תמיד, בעבודתו, ביחסיו האישיים עם הסובבים אותו, בביתו ובכל מקום בו הוא מופיע.
הסבל מתקיים עדיין, וחוסר שביעות הרצון נוכח אף הוא.

האם באמת חשוב באיזה תחום חיים חוסר שביעות הרצון ממוקם? זה כמו שאדם חולה יסתכל על מחלתו כאיבר ולא כמכלול גופו.

המרחב הסאטי מאופיין בחוויית הקשב, האווירה, השקט, השהות, תשומת הלב לנשימה ולתחושות הגוף, תשומת הלב לרגשות, למחשבות ובעיקר למה ששקוף ובלתי נראה לרובינו: ההתניות, ההרגלים ותבניות החשיבה שלנו. המרחב הינו חומל, לא תמיד נח, מרגש, פיסי ומעורר חשיבה.
המימד הסאטי הוא זה שלא נותן ללקוח "לצאת/לברוח החוצה" לנסיבות חייו, לאנשים אחרים, למנגנונים מוכרים, לדפוסים ולהרגלים. המאמן הסאטי לעולם יחזיר את הלקוח להתבוננות בתוכו פנימה.

תשומת הלב של המאמן הסאטי להתרחשות כמראה הוא בעל עוצמה ויוצא דופן.

לסיכום:

היכולת להתבונן בתחושות הגוף שלנו , להימנע מפתרונות חיצוניים, לפתח את השקט שבנו, להקשיב לגופנו, לשחרר את מה שאוחז בנו רגשית, ולפעול, במידת הצורך, מתוך חופש – זו העבודה הסאטית.